Uudised

Ratsavõistlused ja avatud uste päev

Posted by Vadim Albrant on 05.06.2018

Uudised >>

Nädalavahetusel, 2. ja 3. juunil toimusid Järvamaa KHK Särevere õppekoha ratsaväljakul traditsioonilised ratsavõistlused Järvamaa KHK karikale kooli- ja takistussõidus. Pühapäeval, 3. juunil toimus lisaks võistlustele ka avatud uste päev hobuhooldaja ja loomaarsti abilise erialale.

Laupäeval selgitati välja Järvamaa KHK meister koolisõidus. Meistrikarika võitis Kaisa Kajo hobusel Amuraž OX. Järvamaa KHK õpilane õppegrupist HM-17 Reelika Leon saavutas kooli hobusel Fifty-Fifty ratsakoolide arvestuses 2. koha. Samas arvestuses tuli esimeseks Särevere talli ratsutaja Riin Reitmann-Võhovanets kooli hobusel Cardinal, kolmandaks Shannon-Keity Kork ning neljandaks Getter Rool, mõlemad sõitsid kooli hobusel Lend 007. Skeemis ST2 saavutas Särevere talli ratsutaja Maris Rodendau hobusel Fifty-Fifty teise koha ning Skeem A3 laste arvestuses saavutas Getter Rool kooli hobusel Fuero kolmanda koha.

Pühapäeval toimus Järvamaa KHK Karikas ja Väikeponide Karikas 2018 VI etapp takistussõidus. Järvamaa KHK meistriks tuli Türi valla ratsasportlane Ervi Kaasiku hobusel Cendoria S. Järvamaa KHK esimese kursuse õpilane Karmen Kasemets (PH-17) hobusel Fifty-Fifty saavutas 70 cm parkuuris auhinnalise 5. koha. Samas sõidus sõitsid veel Järvamaa KHK esimese kursuse õpilased Shannon-Keity Kork (PH-17) ja Elina Laas (HM-17) kooli hobusel Lend 007 kes tulid 9. ja 16. kohale. Järvamaa KHK õpilastest osalesid võistlustel oma hobustega kolmanda kursuse õpilane Annabel Truumaa ning teise kursuse õpilased Anette Eylandt ja Kati Raidma.

Pühapäeval toimus esmakordselt Särevere ratsaväljakul Järvamaa KHK hobuhooldaja ja loomaarsti abilise õppe avatud uste päev. Kohale oli tulnud ligi poolsada inimest. Huvi erialade ja kooli vastu oli suur, räägiti juttu, tutvuti Särevere õppekoha, õpilaskodu ja talliga.

Ratsavõistlusi korraldasid ja aitasid läbi viia Järvamaa KHK hobuhooldaja eriala lõpukursuste (HM-16 ja PH-15) õpilased, eriala õpetajad ja Eesti Ratsaspordi liidu ametnikud. Lisaks aitasid võistluste edukale läbiviimisele kaasa põllumajanduse- ja ehituse erialade õpetajad ja õpilased ning söökla töötajad. Suur tänud kõikidele abilistele ning suur tänu sponsoritele, kes jagasid toredaid auhindu.