Meie lood

Kaks kanget seiklesid Järvamaa Kutsehariduskeskuses 06. september vadim.albrant

Paljud inimesed teavad, et nii Kristjan Jõekalda kui ka Teet Margna on oma ala spetsialistid telesaadete juhtidena (n: „Kaks kanget“) kui ka meelelahutajatena. 5.septembril 2019 seiklesid kaks kanget aga ka Järvamaa Kutsehariduskeskuse Särevere õppekohas.


Särevere õppekohta  tulid Teet ja Kristjan tutvuma meie kooli põllumajanduse, kalakasvatuse ning teedeehitaja erialadega, et neid omakorda tutvustada sügisesest eetrisse minevas veebisarjas „Kaks kanget jälle kooli“.  Sarja mõte on omakorda tutvustada kutseõppe võimalusi täiskasvanutele.

Võtted toimusid terve päeva hommikust õhtuni välja. Põnev oli nii saatetegijatel, erialadega seotud kollektiivil kui ka õpilastel. Näiteks sai naerda Margna ja Jõekalda naljade üle, ent ka näha, kuidas reaalselt saatevõtted toimuvad. Samas saatetegijatele oli vägagi huvitav nii tutvuda meie erialadega kui ka reaalselt kätt külge panna meie teedeehituse kui ka põllumajanduse masinatele. Ka hobuse selga ronimine ning lehma lüpsmine oli omaette suur kogemus. Huvi pakkus ka kalakasvatusega seondatu.

Teet Margna sõnul on Järvamaa Kutsehariduskeskuses muljetavaldavad õppebaasid ja tehnika ning Jõekalda oli omakorda vaimustuses, milliseid võimalusi meie kool erialadena pakub lisaks noortele ka täiskasvanutele inimestele. Just see viimane meeldiski eelkõige, et valik on lai ning teadmine, et inimese vanus ei oma tähtsust. Kui on tahtmist ajaga kaasas käia, võivad õppima tulla nii keskealised kui ka vanemad inimesed. Pärast veebisarja võttete lõppu ütles Margna „Hing on rahul!“

Lisaks Järvamaa Kutsehariduskeskusele toimuvad võtted ka teistes kutseõppeasutustes, kuid meie koolist on oodata lausa kaks episoodi. Neli saadet jõuavad vaatajateni juba sellel sügisel ning ülejäänud järgmise aasta sügisel.

Veebriseriaal „Kaks kanget jälle kooli“ valmib Eesti täiskasvanute koolituse assotsiatsiooni (ETKA) Andras tellimusel täiskasvanuhariduse populariseerimise kampaania 2019-2020 raames koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Pildigaleriid saab vaadata SIIT.

Noortejuht Vadim Albrant

                 https://www.andras.ee/sites/all/themes/andras/img/footer-logo-2.png

 

Särevere õppekohta  tulid Teet ja Kristjan tutvuma meie kooli põllumajanduse, kalakasvatuse ning teedeehitaja erialadega, et neid omakorda tutvustada sügisesest eetrisse minevas veebisarjas „Kaks kanget jälle kooli“.  Sarja mõte on omakorda tutvustada kutseõppe võimalusi täiskasvanutele.

Võtted toimusid terve päeva hommikust õhtuni välja. Põnev oli nii saatetegijatel, erialadega seotud kollektiivil kui ka õpilastel. Näiteks sai naerda Margna ja Jõekalda naljade üle, ent ka näha, kuidas reaalselt saatevõtted toimuvad. Samas saatetegijatele oli vägagi huvitav nii tutvuda meie erialadega kui ka reaalselt kätt külge panna meie teedeehituse kui ka põllumajanduse masinatele. Ka hobuse selga ronimine ning lehma lüpsmine oli omaette suur kogemus. Huvi pakkus ka kalakasvatusega seondatu.


Teet Margna sõnul on Järvamaa Kutsehariduskeskuses muljetavaldavad õppebaasid ja tehnika ning Jõekalda oli omakorda vaimustuses, milliseid võimalusi meie kool erialadena pakub lisaks noortele ka täiskasvanutele inimestele. Just see viimane meeldiski eelkõige, et valik on lai ning teadmine, et inimese vanus ei oma tähtsust. Kui on tahtmist ajaga kaasas käia, võivad õppima tulla nii keskealised kui ka vanemad inimesed. Pärast veebisarja võttete lõppu ütles Margna „Hing on rahul!“

Lisaks Järvamaa Kutsehariduskeskusele toimuvad võtted ka teistes kutseõppeasutustes, kuid meie koolist on oodata lausa kaks episoodi. Neli saadet jõuavad vaatajateni juba sellel sügisel ning ülejäänud järgmise aasta sügisel.

Veebriseriaal „Kaks kanget jälle kooli“ valmib Eesti täiskasvanute koolituse assotsiatsiooni (ETKA) Andras tellimusel täiskasvanuhariduse populariseerimise kampaania 2019-2020 raames koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Pildigaleriid saab vaadata SIIT.

Noortejuht Vadim Albrant

                 https://www.andras.ee/sites/all/themes/andras/img/footer-logo-2.png