Riia Tehnikaülikooli Olaine Tehnikakolledž (edaspidi – RTU OTK) tervitas kutseõppureid ja õppejõude Hollandist, Maltalt, Eestist ja Lätist, et anda osalejatele võimalus saada süvendatud teadmisi veemajandusvaldkonnast ja selle globaalsetest väljakutsetest. See saavutati asjakohaste loengute ja arutelude, laboratoorsete tööde ja JSC “Olaines ūdens un siltums” reoveepuhasti külastusega.
Enne praktiliste ülesannete lahendamist laboris jagati osalejatele veemajanduse jaoks olulisi teoreetilisi teadmised, räägiti veemajanduse olukorrast Lätis ning toodi näiteid seni rakendatud lahendustest. Laboris testiti erinevaid reoveeproove – osalejad määrasid pH taset, elektrijuhtivust ja hägusust. Samuti määrati vees fosfaadi ja raua kontsentratsioone. Erinevate soolade kontsentratsiooni vees määrati elektrijuhtivusmõõturi abil. Mikrobioloogia paremaks mõistmiseks oli osalejatel võimalus võtta erinevatelt pindadelt (jalatsid, käed, telefoniekraanid jne) proovi ning kasutades õiget mikrobioloogilist söödet, vajalikku aega ja kasvutingimusi, analüüsida mikroskoobi abil kasvanud mikroorganismide kolooniate morfoloogiat.
Iga osaleja mõistis, et veemajanduse spetsialist tähendab enamat kui lekete parandamist, võrede puhastamist või ekraanil näidikute jälgimist.
JKHK õpilane Ülar hindas seda kogemust väga kõrgelt: „Väga rikastav kogemus - lahendasime laboris oma rahvusvahelise grupiga erinevaid praktilisi ülesandeid. Tegime erinevaid analüüse hindamaks vee kvaliteeti, kasutades selleks erinevaid seadmeid, sealhulgas spektrofotomeetrit, pH mõõtjat, nutitelefoni. Isiklikus plaanis jäin väga rahule antud programmis osalemisega - omandasin väga palju uusi teadmisi ning teooria oli arusaadavam ja huvitavam, kuna saime laboris ülesandeid täites neid praktikas rakendada. Võimalusel võtan osa ka järgmisest sarnasest õppetegevusest!"
Koolitustegevusest osavõttu kaasrahastas EL-i Erasmus+ programm.