KANDIDEERIMISE & OSALEMISE INFO

KANDIDEERIMISE & OSALEMISE INFO

Euroopa Liidu finantseeritud toetusprogramm Erasmus+ on üks enimkasutatud võimalusi saamaks teistmoodi välismaal elamise ja töötamise kogemust, leidmaks uusi sõpru, praktiseerimaks omandatud võõrkeelt/-keeli ja muidugi reisimiseks.

Erasmus+ programm katab õppija välispraktikaga kaasnevad kulutused (ettevalmistuskulu, transpordi-, kindlustuse- ja elamiskulu) vastavalt sihtriigile kehtestatud eelarve ulatuses, õpilasele jääb vaid kohale sõitmise ja praktika läbimise rõõm. Programm võimaldab osaleda online keelekursusel tasuta!

 

KUIDAS KANDIDEERIDA?

Programmi kandideerimiseks vajalikke dokumente võib esitada aastaringselt. Kes soovib õpirändele (välispraktikale) minna käesoleval õppeaastal, peaks korrektselt vormistatud dokumendid esitama hiljemalt 01/10/2024 (kl 23.59). Hilisemad esitajad saavad õpirändes osaleda järgmisel õppeaastal, vabade kohtade olemasolul ka käimasoleval õppeaastal.

 

Osalemiseks esita kaks dokumenti:

• sooviavalduslink opens on new page (täida online avaldus)
• CV europasslink opens on new page keskkonna kaudu (inglise keeles, saada marleenannabel.pukk[at]jkhk.ee)

NB!

CV-d koostades kirjuta kindlasti kool, kus õpid (Järvamaa Kutsehariduskeskus), lisa selle alla erialased teadmised-oskused. Kindlasti tuleb märkida töökogemus (ka praktikakogemused) ning mis tööülesandeid töö ja/või praktika käigus oled teinud.

Motivatsioonikirja on vaja projektijuhist ja vastava valdkonna õpetajatest koosnevale komisjonile. Õpilased, kes osutuvad programmi valituks (on kinnitatud käskkirjaga), peavad olema valmis koostama vastuvõtvale organisatsioonile/ ettevõttele inglise keeles kaaskirja (Cover Letter). CV-d on vaja välisriigis praktikat pakkuvale ettevõttele.

PROGRAMMIS OSALEMISE TINGIMUSED
Valdkonna õpetajatest ja projektijuhist koosnev komisjon arvestab, kas: 
• oled praktika toimumise ajaks vähemalt 18-aastane
• Sul ei ole õppevõlgnevusi
• praktika ajaks on omandatud erialane teoreetiline teadmistebaas ja praktikakogemus
• Sul ei ole põhjuseta puudumisi (vastutus- ja kohusetunne on nii programmis osalemisel kui ka mistahes töökohal töötades olulised omadused)
• suhtled inglise (või sihtriigi) keeles vähemalt suhtlustasandil 
• oled tähtajaks esitanud dokumendid (CV ja sooviavaldus-motivatisioonikiri) 
• milline on Sinu üldine aktiivsus koolielus, suhtumine ning motiveeritus programmis osaleda – õpirändur peaks olema optimistlik, „Let’s do it!“ suhtumisega, aktiivne (soovib ise probleemseid olukordi rahumeelselt lahendada, on valmis endale ise tegevust leidma, juhendajalt tööd juurde küsima jms), sest terve kuu võõras riigis õpirändel olemine on väljakutse ja nõuab proaktiivset lähenemist!


PROGRAMMIS OSALEJALE ON KOHUSTUSLIK*
• esitada korrektselt täidetud dokumendid programmis osalemiseks ja läbida vestlusvoor
• osaleda õpirändeks ettevalmistavatel koosolekutel, mis võivad toimuda pärast õppetunde,  
• täita pärast praktikalt koju naasemist internetipõhine tagasisideküsimustik (EUSurvey: Participant Report Form),  
• esitada projektijuhile õigeaegselt kõik programmiga seotud dokumendid koos vajalike allkirjadega,
• osaleda levitustegevuses (jagades oma kogemust välisriigis praktika sooritamisest pildi või teksti kujul – poster, blogi, video, pilt, GIF, meem vms).

*tulenevalt sõlmitavast õpirände toetuse kasutamise lepingust, võib mistahes siin loetletu mittetäitmine olla aluseks õpirände toetuse lõppmakse vähendamiseks või maksmata jätmiseks.

 

KEELEOSKUSE ARENDAMINE
Erasmus+ programmis osalemise üks kasutegur on võimalus arendada oma keeleoskust. Online Language Supportlink opens on new page (OLS) pakub Erasmus+ õpirändes osalejatele võimalust hinnata oma oskusi võõrkeeles, mida nad hakkavad kasutama välismaal töötades. Lisaks sellele saavad õpirände programmis osalejad võtta osa veebipõhisest keelekursusest, et oma keeleoskusi parandada. 

Õpirändele saab minna mistahes erialalt mistahes riiki. 
-> Kui sul on kindel siht (vastuvõtja), esita oma dokumendid, kuhu kirjutad ka soovitud vastuvõtja andmed ning projekti koordinaator võtab sinuga ühendust. 
-> Kui soovid õpirändel osaleda, aga allpool toodud loetelus ei esine Sinu eriala (nt veekäitlusoperaator ja kinnisvarahaldur): esita ikka oma dokumendid, kuid lisa lahtritesse, kuhu ja mis eesmärgil minna soovid, et projekti koordinaator teaks aidata leida vastuvõtvat partnerit.
-> Sul pole konkreetset vastuvõtjat ja Sinu eriala on loetletud järgnevas loetelus: esita oma dokumendid ja täida lahtrid vastavalt soovile.

JKHK PIKAAEGSED PARTNERID PAKUVAD VÕIMALUSI VÄLISPRAKTIKAKS: 

- Soome: hooldustöötaja, teedeehitus, hobuhooldaja
- Rootsi: hobuhooldaja
- Leedu: teedeehitus
- Läti: teedeehitus
- Poola: IT-süsteemide nooremspetsialist, loomaarsti abiline
- Ungari: kokk, puhastusteenindaja
- Itaalia: IT-süsteemide nooremspetsialist
- Saksamaa: laotöötaja, veokorraldaja-logistik, hobuhooldaja, põllumajandustöötaja, ehitusviimistleja
- Kreeka: loomaarsti abiline
- Küpros: kokk, puhastusteenindaja, ehitus (siseviimistleja ning kivi- ja betoonkonstruktsioonide ehitaja), mootorsõidukitehnik, loomaarsti abiline, sisetööde elektrik
- Portugal: hobuhooldaja
- Belgia: hobuhooldaja

Sul on küsimus, millele ei leidnud vastust?
Võta ühendust!

Erasmuse projekti koordinaator

Marleen Annabel Pukk, marleenannabel.pukk@jkhk.ee

 

täiendavate küsimuste korral

Merje Mölter 

Kontakt
Published 05.02.2021. Last changed 15.08.2024.