Uudised

Noppisime Noortaluniku kutsevõistluse individuaalaladel parimaid tulemusi 20. mai vadim.albrant

17. mail 2024. a toimusid Türi Lillelaadal Järvamaa Kutsehariduskeskuse poolt läbi viidud Noortaluniku kutsevõistlused


17. mail 2024. a toimusid Türi Lillelaadal Järvamaa Kutsehariduskeskuse poolt läbi viidud Noortaluniku kutsevõistlused, mis koosnes kümnest võistlusalast: lüpsmine (lüpsipingil), veiste eluskaalu määramine, traktori täpsussõit, põllu suuruse määramine sammudega, ajalooliste talutööriistade tundmine + viljakoti kaalumine, lüpsimasina hooldus, saeketi vahetus, põllukultuuride seemnete tundmine, vasika söödakoguse arvestus ning erinevate kodulinnuliikide munade tundmine.

Õnnitleme, noortaluniku tiitel ja esikolmik läks seekord Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli. Ehk siis esimese koha saavutas Kevin Kasak, teise Reimo Sepper ning kolmanda Tambet Lepp.

Aga sellest olenemata läks ka meie kooli õpilastel hästi. Noppisime Noortaluniku kutsevõistluse individuaalaladel parimaid tulemusi.

  • Mehis Jalak (PM-21) - parim veiste eluskaalu määramisel;
  • Markus Sillavere (PM-23) - parim põllukultuuride seemnete tundmises;
  • Rasmus Paiba (PM-23) - parim vasika söödakoguse määramisel & Noorima võistleja tiitli pälvija;
  • Erki Lukas (loomakasvatustöötaja-praktikajuhendaja) - parim ajalooliste talutööriistade tundmises & viljakoti kaalumises.

Noortaluniku perenaise tiitli võitis Januse Talu peretütar Tiina Laanemetsa, kes on ühtlasi ka Järvamaa Kutsehariduskesuse vilistlane.

Järvamaa Kutsehariduskeskust esindasid Noortaluniku kutsevõistlustel veel lisaks PM-22 õppegrupist Rasmus Aassalu, Jürgen Paap, Hanno Kõva, Avelana Oja ja PM-23 õppegrupist Joosep Imala, Lauri Pent, Kevin Parv, Marek Kand, Timo Arusalu ning Kristjan Kuusemets.

Üritust toetasid/sponsoreerisid: Järvamaa Kutsehariduskeskus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, Eesti Lihaveisekasvatajate Selts, Husqvarna Eesti, Estfarmi Vutifarm OÜ, Eesti Linnukasvatajate Selts, Carl Robert Jakobsoni Talumuuseum, Taure AS, Maaelu Teadmuskeskus (METK), MTÜ Liivimaa Lihaveis,  Linnamäe Lihatööstus AS, SA Eesti Piimandusmuuseum, DeLaval OÜ, Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu, Pille Marrandi, Türi Aianduse ja Mesinduse Selts.

Täname toetajaid, korraldajaid ning osalejaid.

Pildigaleriid saab vaadata SIIT.

Noortejuht Vadim Albrant

17. mail 2024. a toimusid Türi Lillelaadal Järvamaa Kutsehariduskeskuse poolt läbi viidud Noortaluniku kutsevõistlused, mis koosnes kümnest võistlusalast: lüpsmine (lüpsipingil), veiste eluskaalu määramine, traktori täpsussõit, põllu suuruse määramine sammudega, ajalooliste talutööriistade tundmine + viljakoti kaalumine, lüpsimasina hooldus, saeketi vahetus, põllukultuuride seemnete tundmine, vasika söödakoguse arvestus ning erinevate kodulinnuliikide munade tundmine.

Õnnitleme, noortaluniku tiitel ja esikolmik läks seekord Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli. Ehk siis esimese koha saavutas Kevin Kasak, teise Reimo Sepper ning kolmanda Tambet Lepp.

Aga sellest olenemata läks ka meie kooli õpilastel hästi. Noppisime Noortaluniku kutsevõistluse individuaalaladel parimaid tulemusi.

  • Mehis Jalak (PM-21) - parim veiste eluskaalu määramisel;
  • Markus Sillavere (PM-23) - parim põllukultuuride seemnete tundmises;
  • Rasmus Paiba (PM-23) - parim vasika söödakoguse määramisel & Noorima võistleja tiitli pälvija;
  • Erki Lukas (loomakasvatustöötaja-praktikajuhendaja) - parim ajalooliste talutööriistade tundmises & viljakoti kaalumises.

Noortaluniku perenaise tiitli võitis Januse Talu peretütar Tiina Laanemetsa, kes on ühtlasi ka Järvamaa Kutsehariduskesuse vilistlane.

Järvamaa Kutsehariduskeskust esindasid Noortaluniku kutsevõistlustel veel lisaks PM-22 õppegrupist Rasmus Aassalu, Jürgen Paap, Hanno Kõva, Avelana Oja ja PM-23 õppegrupist Joosep Imala, Lauri Pent, Kevin Parv, Marek Kand, Timo Arusalu ning Kristjan Kuusemets.

Üritust toetasid/sponsoreerisid: Järvamaa Kutsehariduskeskus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, Eesti Lihaveisekasvatajate Selts, Husqvarna Eesti, Estfarmi Vutifarm OÜ, Eesti Linnukasvatajate Selts, Carl Robert Jakobsoni Talumuuseum, Taure AS, Maaelu Teadmuskeskus (METK), MTÜ Liivimaa Lihaveis,  Linnamäe Lihatööstus AS, SA Eesti Piimandusmuuseum, DeLaval OÜ, Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu, Pille Marrandi, Türi Aianduse ja Mesinduse Selts.

Täname toetajaid, korraldajaid ning osalejaid.

Pildigaleriid saab vaadata SIIT.

Noortejuht Vadim Albrant