Meie lood

Võime olla taas uhked ja õnnelikud! Eesti parim laotöötaja „Noor Meister 2020“ on meie kooli õpilane Agnes Klaar. 07. detsember vadim.albrant

"Noor Meister 2020" laotöötajate kutsemeistrivõistluste tiitli pälvis meie kooli õpilane Agnes Klaar. Palju õnne!


Sellel  aastal toimus võistlus telesaate formaadis. Selleks töötati välja täiesti uued ülesanded, et oleks põnevam televaatajal ja võistlejatel.

Esimene võistlusülesanne sisaldas järgmisi toiminguid.

Võistlusalale oli valmis pandud kaubaalus. Osa saadetisest oli juba kliendile komplekteeritud ja need kaubakastid olid asetatud kaubaaluse kõrvale. Veel viimane, kõige suurem kaubakast tuli komplekteerida vastavalt tellimusele. Võistleja  pidi komplekteerima tellimuslehe järgi hoiukohtadelt olevad  kaubad, pakendama hoiukohtadelt komplekteeritud kõik kaubad etteantud kasti ja sulgema kasti teibiga. Asja tegi keeruliseks, et paljud komplekteeritavad tooted olid erikujulised. Ülesande puhul pidi iga võistleja kasutama loovust  ja kiiret reageerimist. Pärast kaupade komplekteerimist pidi võistleja kiletama korrektselt  kaubaaluse.  Trükkima  välja eeltäidetud pakkelehe ja transpordietiketi. Asetama pakkelehe ja transpordietiketi pakketaskusse. Võtma käsikahveltõstuki, et viia kaubaaluse väljastusalale märgitud kohta. Korrastama töökoha. Ja selleks kõigeks oli aega ainult 20 minutit.

Teine võistlus oli kõikidele võistlejatele üllatusülesanne.

Lattu saabus kuulus klient. Võistleja pidi looma kliendiga kontakti ja küsima tellimuslehte. Võtma  käsikahvel tõstuki ja liikuma slaalomrajal piirete ja kastide vahel riiulini, valima sealt õige saadetise, paigutama saadetise korrektselt kaubaalusele, liikuma mööda slaalomrada tagasi ja parkima käsikahveltõstuki. Avama kliendi kaubakasti, et kontrollida kauba vastavust tellimuslehega (avamisel ei tohtinud õhupalle ära lõhkuda), võtma kliendilt allkirja ja lõpetama viisakalt suhtluse kliendiga.

Kuna kuulsaks kliendiks oli paljude noorte lemmikartist Uudo Sepp, lõi see võistlejatel jalad nõrgaks ja pead sassi. Nii mõnigi võistleja andis kauba kliendile ilma dokumentideta kätte.

Meie Agnes oli võistlustel hea analüüsija, kiire reageerija ning väga loov. Juhendaja Aili Kendaru mainis, et Agnes on väga põhjalik ja kohusetundlik õppija. 

Oleme Sinu üle uhked ja palju õnne veel kord!

Agnes omandab logistiku abi eriala kolmandal kursusel.

5. detsembril 2020 ETV telekanalil eetris olnud laotöötajate kutsemeistrivõistluste saadet saab järele vaadata SIIT

Pildigaleriid saab vaadata SIIT

Sellel  aastal toimus võistlus telesaate formaadis. Selleks töötati välja täiesti uued ülesanded, et oleks põnevam televaatajal ja võistlejatel.

Esimene võistlusülesanne sisaldas järgmisi toiminguid.


Võistlusalale oli valmis pandud kaubaalus. Osa saadetisest oli juba kliendile komplekteeritud ja need kaubakastid olid asetatud kaubaaluse kõrvale. Veel viimane, kõige suurem kaubakast tuli komplekteerida vastavalt tellimusele. Võistleja  pidi komplekteerima tellimuslehe järgi hoiukohtadelt olevad  kaubad, pakendama hoiukohtadelt komplekteeritud kõik kaubad etteantud kasti ja sulgema kasti teibiga. Asja tegi keeruliseks, et paljud komplekteeritavad tooted olid erikujulised. Ülesande puhul pidi iga võistleja kasutama loovust  ja kiiret reageerimist. Pärast kaupade komplekteerimist pidi võistleja kiletama korrektselt  kaubaaluse.  Trükkima  välja eeltäidetud pakkelehe ja transpordietiketi. Asetama pakkelehe ja transpordietiketi pakketaskusse. Võtma käsikahveltõstuki, et viia kaubaaluse väljastusalale märgitud kohta. Korrastama töökoha. Ja selleks kõigeks oli aega ainult 20 minutit.

Teine võistlus oli kõikidele võistlejatele üllatusülesanne.

Lattu saabus kuulus klient. Võistleja pidi looma kliendiga kontakti ja küsima tellimuslehte. Võtma  käsikahvel tõstuki ja liikuma slaalomrajal piirete ja kastide vahel riiulini, valima sealt õige saadetise, paigutama saadetise korrektselt kaubaalusele, liikuma mööda slaalomrada tagasi ja parkima käsikahveltõstuki. Avama kliendi kaubakasti, et kontrollida kauba vastavust tellimuslehega (avamisel ei tohtinud õhupalle ära lõhkuda), võtma kliendilt allkirja ja lõpetama viisakalt suhtluse kliendiga.

Kuna kuulsaks kliendiks oli paljude noorte lemmikartist Uudo Sepp, lõi see võistlejatel jalad nõrgaks ja pead sassi. Nii mõnigi võistleja andis kauba kliendile ilma dokumentideta kätte.

Meie Agnes oli võistlustel hea analüüsija, kiire reageerija ning väga loov. Juhendaja Aili Kendaru mainis, et Agnes on väga põhjalik ja kohusetundlik õppija. 

Oleme Sinu üle uhked ja palju õnne veel kord!

Agnes omandab logistiku abi eriala kolmandal kursusel.

5. detsembril 2020 ETV telekanalil eetris olnud laotöötajate kutsemeistrivõistluste saadet saab järele vaadata SIIT

Pildigaleriid saab vaadata SIIT